ویدیوی ترکیب توابع اکسل در حسابداری: قسمت اول

ویدیوی ترکیب توابع اکسل در حسابداری

معمولاً دانشجویان فعال در رشته حسابداری پس از آشنایی و درک انعطاف‌پذیری نرم‌افزار اکسل، به طراحی فایل‌های پر کاربردی برای حسابداریِ حقوق و دستمزد، دارایی‌های ثابت، موجودی کالای انبار، فروش، و … علاقه‌مند می‌شوند. در واقع ایشان قصد دارند که با این نرم‌افزار ساده و انعطاف‌پذیر کارهای پر تکرار و زمانبر را در محیط اجرایی حسابداری کاهش داده، و خود بیشتر نقش ناظر را ایفا کنند. لذا با همین هدف کار خود را با طراحی‌های ساده شروع می‌کنند، فرمول نویسی می‌کنند، و از گزارش‌هایی که از فایل‌های طراحی شده خود تهیه می کنند، لذت می‌برند. اما یادگیری چگونگی استفاده بهینه از توانایی‌های این نرم‌افزار، نکته با اهمیتی است که باید به آن توجه کرد. عدم آشنایی مناسب باعث می‌شود تا فایل‌های شما از نظر کارکرد و ظاهر حرفه‌ای، بهینه طراحی نشود، و برای تولید آن‌ها نیز زمان زیادی صرف شود. لذا ایجاد یک بستر ذهنی مناسب برای یادگیری حرفه‌ای شما دغدغه‌ای است که، در سایت حسابیست سرلوحه تولید آموزش‌های حسابداری، مدیریت مالی، و ترفندهای اکسل قرار گرفته است.

با عنایت به توضیحات فوق لازم است بدانید که، یکی از پیش نیازهای استفاده بهینه از توانایی‌های اکسل، یادگیری ساختار و کاربرد توابع اکسل و اصول ترکیب آن با یکدیگر، (به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار اکسل) یادگیری کاربرد ابزارهای پیشرفته اکسل، و همچنین ترکیب توابع با ابزارهای پیشرفته اکسل است. لذا برای دستیابی به این هدف، در سایت حسابیست سعی بر آن است که، در آموزش‌های ویدیویی اکسل به آن‌ها پرداخته شود.

در این ویدیوی آموزشی ۳۶ دقیقه‌ای، کار خود را با توابع عمومی اکسل شروع کرده، و سپس به آموزش مباحث زیر پرداخته‌ایم:

  • آشنایی با ساختار توابع عمومی
  • عبارت‌های منطقی
  • تابع Exact
  • تابع If
  • بکارگیری رشته‌های متنی داینامیک
  • چگونگی ترکیب توابع
  • بکارگیری توابع عمومی در خلق ترفندهای جذاب
  • تابع Abs
  • تابع Text

مباحث فوق با تکیه بر کاربرد آن‌ها در صورت وضعیت مالی (ترازنامه)، تدریس شده است. امیدوارم که لذت ببرید.

در این ویدیو نیز سعی شده است، مطالب به آرامی و ساده ارائه شود، تا شما کاربر عزیز و جدید اکسل، دچار پیچیدگی فهم در نخستین گام‌های آموزشی این نرم‌افزار نشوید. همچنین به یاد داشته باشید که، صرف دیدن ویدیو و دانلود آن کافی نیست؛ و می‌بایست به طور گام به گام به تمرین و تمرین و تمرین بپردازید.

 

اگر این ویدیو را دانلود و مشاهده کردید،

لطفاً دیدگاه یا سوالات خود را در زیر همین صفحه برای ما ارسال کنید.

قطعاً دیدگاه شما، ما را در تولید آموزش‌های بعدی کمک خواهد کرد.

 

 


منبع: حسابیست

به قلم و تدریس: امین رضا زارع

منتظر مقالات بعدی حسابیست باشید.


 

این مقاله را حتماً بخوانید:
ویدیوی مبانی اکسل، یکبار برای همیشه: قسمت سوم

6 دیدگاه برای “ویدیوی ترکیب توابع اکسل در حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید